Wiadomości parafialne 02.07.2017

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech zbliżające się wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

Dziś II taca przeznaczona na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze.

Od poniedziałku do 31 sierpnia zmienia się układ Mszy św. Tradycyjnie już poniedziałki, środy i piątki tylko poranna o 10.00, wtorki i czwartki tylko wieczorem o 19.00, w soboty o 18.30, niedziele pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna w czynna poniedziałki, środy i piątki 9.30 – 10.00, wtorki i czwartki 18.30 – 19.00.

Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste
i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 18.15, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 19.00.

W sobotę 15 lipca ks. Michał zaprasza ministrantów, scholkę parafialną i oazę dzieci Bożych na grilla. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.00.

Polska Szkoła Muzyczna rozpocznie działalność z początkiem września. Wszystkie informacje dotyczące szkoły, cen, naboru oraz poszczególnych sekcji muzycznych znajdują się na stronie www.psmlondyn.com

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: Smak Ostatniej Wieczerzy – Podjąłem świadomą decyzję jak apostołowie – rybacy, że pójdę za Nim – mówi znany kucharz Wojciech Modest Amaro. .

W poniedziałki o 10.30 spotkania grupy Al-Anon.

We wtorki o 20.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym (w ostatnie wtorki miesiąca o 19.00).

W środy o 10.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym i Nowenna, a po niej spotkanie w Klubie Seniora.

W czwartki o 18.00 Oaza Dzieci Bożych.

W czwartki po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątki o 20.15 spotkanie grupy AA.

Taca wyniosła £700 Gift Aid £231.
Bóg zapłać składającym ofiary na tacę i indywidualne na potrzeby naszej parafii.