Wiadomości parafialne 03.02.2018

Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.W najbliższą sobotę Kurs Emaus w naszej parafii prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Radomia.W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 12.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore, będące w stanie łaski uświęcającej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.

• 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

• 10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

• Wielkie Bóg zapłać p. Markowi Cesarczykowi za zainstalowanie pieca w sali parafialnej.

• Kancelaria parafialna w czynna od poniedziałku do piątku 9.30 – 10.00 oraz 18.30 – 19.00.

• W niedzielę 11 lutego o 16.00 Niedzielna Kawiarenka zaprasza wszystkie panie, które były w Kole Pań. Informacje Małgosia 07737014705, Magda 07961652970.

• Pragniemy utworzyć scholę parafialną. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

• Klub Polonia serdecznie zaprasza na walentynkową zabawę taneczną, która odbędzie się w naszej sali dnia 10.02.2018r. od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.

• Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. od poniedziałku do soboty, w czwartki także w czasie adoracji.

• Wszystkie Polskie Parafie w Wielkiej Brytanii są parafiami personalnymi. Do parafii należymy przez zapisanie się, a nie przez zamieszkiwanie na danym terenie. Wszystkim przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii.

• W poniedziałki o 19.00 spotkanie grupy Al-Anon w Sali na I piętrze.

• W poniedziałki o 10.30 grupa Krasnoludki.

• W poniedziałki o 17.30 Oaza Dzieci Bożych.

• We wtorki o 20.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym – Wspólnoty Miłosierdzia.

• W środy o 10.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym i koronka do Miłosierdzia Bożego oraz spotkanie w Klubie Seniora.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz koronka do Matki Bożej Miłosierdzia.

• W piątki o 17.15 spotkanie dla młodzieży.

• W I i III piątek miesiąca spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa o 20.00

• W piątki o 20.15 spotkanie grupy AA.

• Taca wyniosła £715 Gift Aid £265. II taca na Seminarium w Częstochowie wyniosła £605.