Wiadomości parafialne 16.07.2017

Dzisiejsza niedziela, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. (…). Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła..

Od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się układ Mszy św. Tradycyjnie już poniedziałki, środy i piątki tylko poranna o 10.00, wtorki i czwartki tylko wieczorem o 19.00, w soboty o 18.30, niedziele pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna w czynna poniedziałki, środy i piątki 9.30 – 10.00, wtorki i czwartki 18.30 – 19.00.

Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.

Polska Szkoła Muzyczna rozpocznie działalność z początkiem września. Wszystkie informacje dotyczące szkoły, cen, naboru oraz poszczególnych sekcji muzycznych znajdują się na stronie www.psmlondyn.com

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: Obalanie pogańskich bogów – W tym samym roku, w którym Benedykt zaczął budowę klasztoru, cesarz Justynian zamknął słynną szkołę filozoficzną w Atenach.

W poniedziałki o 10.30 spotkania grupy Al-Anon.
We wtorki o 20.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym (w ostatnie wtorki miesiąca o 19.00).
W środy o 10.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym i Nowenna, a po niej spotkanie w Klubie Seniora.
W czwartki po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
W piątki o 20.15 spotkanie grupy AA.
Taca wyniosła £814 Gift Aid £210.
Bóg zapłać składającym ofiary na tacę i indywidualne na potrzeby naszej parafii.