Wiadomości parafialne 9.07.2017

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
Dziś wymiana tajemnic różańca św.

Od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się układ Mszy św. Tradycyjnie już poniedziałki, środy i piątki tylko poranna o 10.00, wtorki i czwartki tylko wieczorem o 19.00, w soboty o 18.30, niedziele pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna w czynna poniedziałki, środy i piątki 9.30 – 10.00, wtorki i czwartki 18.30 – 19.00.

Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.

We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi szkaplerz. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus.

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie.

W sobotę 15 lipca ks. Michał zaprasza ministrantów, scholkę parafialną i oazę dzieci Bożych na grilla. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.00.

Polska Szkoła Muzyczna rozpocznie działalność z początkiem września. Wszystkie informacje dotyczące szkoły, cen, naboru oraz poszczególnych sekcji muzycznych znajdują się na stronie www.psmlondyn.com

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: Obalanie pogańskich bogów – W tym samym roku, w którym Benedykt zaczął budowę klasztoru, cesarz Justynian zamknął słynną szkołę filozoficzną w Atenach.

W poniedziałki o 10.30 spotkania grupy Al-Anon.

We wtorki o 20.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym (w ostatnie wtorki miesiąca o 19.00).

W środy o 10.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym i Nowenna, a po niej spotkanie w Klubie Seniora.

W czwartki po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątki o 20.15 spotkanie grupy AA.

Taca wyniosła £814 Gift Aid £210. II taca na Świętopietrze wyniosła £508,40.
Bóg zapłać składającym ofiary na tacę i indywidualne na potrzeby naszej parafii.